VKM Réma je finančně podporován MŠMT, v roce 2017_Program VIII

cropped-logorema.pngVolejbalový klub mládeže Réma Rychnov nad Kněžnou je nezisková instituce – spolek, který se zaměřuje výhradně na výchovu dětí a mládeží ve věku od 6 do 18 let v Rychnově nad Kněžnou a blízkém okolí. Hlavní náplní práce je sportovní trénink volejbalu.

VKM je neziskový spolek. Roční rozpočet klubu se pohybuje okolo 900.000,-Kč (na cca 100 členů klubu). Hlavním zdrojem příjmů jsou klubové členské příspěvky, příspěvek na činnost od města Rychnov nad Kněžnou, granty Královéhradeckého kraje a podpora drobných sponzorů.

U zrodu klubu stáli pánové Zdeněk HANÍK starší a PaedDr. Zdeněk HANÍK ml., který v  současnosti  předsedá Českému volejbalovému svazu a stále je čestným členem klubu a  Luděk RUPRICH, předseda VKM Réma. Počátky klubu jsou  datovány do roku 1993, kdy se v měsíci říjnu sešla skupinka trenérů pod vedením Zdeňka Haníka ml.a Luboše Vašiny z České Třebové, kteří vymysleli plán systematické přípravy volejbalových talentů pro děti z několika měst – České Třebové, Rychnova, Chocně a Nymburka. Finančně tento projekt zpočátku zajišťovala firma Réma Nymburk a odtud je i současný název klubu Réma Rychnov. Do roku 1997 patřila Réma organizačně pod Sokol Rychnov a SKP Rychnov. V březnu 1997 se sešla ustavující schůze klubu VKM Réma ve složení: Zdeněk Haník st., PaedDr.Miroslav Richter, Eva Špringrová, Rudolf Špringr, Kateřina Voltová a Luděk Ruprich a založili občanské sdružení VKM Réma Rychnov n.Kn.. Registrace u MV proběhla 6.3.1997.

Od roku 1993 sportovalo v družstvech klubu takřka 800 dětí, převážně děvčat. Nejlepším odchovancům Rémy se podařilo proniknout do extraligových družstev dospělých po celé republice. Petr Staník hrál v základní šestce juniorů USK Praha, které bojovalo o titul přeborníka ČR a byl členem  výběru reprezentace ČR juniorů. Veronika Nucová a Iveta Poláková  hrály v ligových družstvech bojujících o čelní místa v Přeboru republiky. Naše odchovankyně pravidelně doplňují družstva žen regionu a hrají v ligových soutěžích. Každoročně pořádá Réma o předposledním květnovém víkendu velký Mezinárodní turnaj ve volejbalu dívek za účasti až 50 družstev z celé republiky a pravidelně tady startují i družstva dívek z Polska, Slovenska a třeba i Rumunska a Ukrajiny. Mezi nejvýznamnější sportovní úspěchy klubu patří účast v soutěži Přebor ČR mladších dorostenek sezóna 1999/2000, 4.místo dorostenců v DL(Dorostenecká liga) ve stejném roce, celkové 5.místo v Českém poháru kadetek v r.2003/04 nebo 6.místo žákyň v ČP v sezóně 2008/09.